Flachau: Zasněžený ráj pro lyžaře a milovníky zimních sportů

Flachau je malé, ale velmi oblíbené lyžařské středisko nacházející se v rakouských Alpách. Své návštěvníky láká na moderní lanovky a sjezdovky různých náročností, které splní očekávání jak začínajících, tak zkušených lyžařů. Flachau je součástí oblasti Ski Amadé, což je největší lyžařský areál v Rakousku s mnoha možnostmi k běžeckému lyžování i snowboardingu. Kromě sportovních aktivit zde najdete také bohatou nabídku restaurací a barů pro relaxaci po celodenním lyžování.

Popis lyžařského střediska Flachau

Lyžařské středisko Flachau se nachází v Salcbursku, v srdci Rakouských Alp. Je to ideální místo pro milovníky zimních sportů, kteří hledají nejenom krásné a dobře udržované tratě, ale také přátelskou atmosféru a mnoho možností pro zábavu a relaxaci.

Flachau nabízí více než 70 kilometrů sjezdovek různých obtížností, které jsou pravidelně upravovány a osvětleny. Hory zde dosahují výšky až 2 400 metrů nad mořem, což zaručuje dostatečné množství sněhu po celou sezónu.

Pro snowboardisty je tu připraven Snowpark Flachau s mnoha skoky, překážkami a jinými prvky pro adrenalinovou jízdu. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového, je tu také ledová dráha pro bruslení nebo curling.

Kromě lyžování nabízí Flachau také mnoho dalších aktivit. Například romantická jízda na koni okolo zamrzlých jezer nebo projížďka na saních za úplňku. Pro milovníky wellness pak stojí k dispozici mnoho lázní a saun, kde si mohou odpočinout po celodenním lyžování.

Celkově řečeno, lyžařské středisko Flachau je ideální pro ty, kteří hledají nejenom kvalitní sjezdovky, ale také spoustu dalších možností pro zimní zábavu a relaxaci.

Historie a vývoj Flachau jako turistické destinace

Flachau, malé rakouské městečko ležící v oblasti Salzburg, se za posledních několik desetiletí vypracovalo na jednu z nejpopulárnějších turistických destinací pro lyžaře. Jeho historie jako střediska pro zimní sporty sahá až do 60. let minulého století, kdy byla otevřena první lanovka spojující centrum města s vrcholem hory Grießenkar.

Od té doby Flachau neustále rozšiřuje svou infrastrukturu a nabídku sportovních aktivit pro své návštěvníky. V roce 1993 hostilo městečko Mistrovství světa v alpském lyžování, čímž se stalo mezinárodně uznávaným centerem pro tento druh sportu.

Dnes Flachau nabízí více než 120 km sjezdovek různých obtížností, moderní ubytování, spoustu možností pro aprés-ski a další aktivity, jako jsou snowboarding, bobykování nebo jízda na saních. Navštívte-li tedy toto malebné rakouské městečko v zimním období, určitě si zde najdete co dělat.

Přírodní krása a krajina okolo Flachau

Přírodní krása a krajina okolo Flachau jsou neuvěřitelně okouzlující. Lyžařské středisko se nachází mezi úchvatnými Alpami v Salcbursku, což znamená, že hosté mají přístup ke spektakulárním vrcholkům, ledovým jezerům a divokým řekám. Okolní lesy poskytují domov pro mnoho druhů rostlin a zvířat, včetně medvědů a vlků. Tenhle horský ráj nabízí nádherné výhledy na Alpy a skvělé lyžařské sjezdovky pro začínající i pokročilé lyžaře. Když si odpočinete od lyžování, můžete si projít nějakou turistickou trasu nebo se podívat na historické památky v okolních obcích. Flachau je opravdu jedinečné místo plné nádherných přírodních scenérií.

Lyžování a další zimní aktivity v Flachau

Flachau je krásné lyžařské středisko, které nabízí širokou škálu zimních aktivit pro každého. Největším lákadlem však zůstává samozřejmě lyžování. Sjezdovky v Flachau jsou dobře udržované a nabízejí jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře dostatek výzev.

Kromě klasického lyžování si můžete v Flachau užít například i snowboarding nebo běžecké lyžování na upravených tratích. Pro ty, kteří mají rádi adrenalin, jsou připraveny skokanské můstky a snowpark s různými překážkami.

Pro rodiny s dětmi pak má Flachau nachystány speciální dětské sjezdovky a animační programy. Mimo to si mohou malí návštěvníci užít například sánění nebo stavbu sněhuláků.

Kromě sportovních aktivit stojí za zmínku i další zimní zážitky, jako například romantické projížďky koňským spřežením nebo relaxaci v termálním lázeňském centru Amadé. Flachau tak nabízí nejen lyžování, ale celý komplex zimních aktivit pro celou rodinu.

Možnosti ubytování a stravování v Flachau

Flachau je oblíbenou destinací pro milovníky lyžování a snowboardingu. Je tedy důležité, aby turisté měli možnost dobře se ubytovat a stravovat. V oblasti Flachau je k dispozici široká nabídka různých typů ubytování - od luxusních hotelů po levné hostely. Všechny hotely se nacházejí ve vzdálenosti maximálně několika minut jízdy autem od sjezdovek.

Co se týče stravování, Flachau nabízí nejen tradiční rakouskou kuchyni, ale i mezinárodní speciality. Většina restaurací se nachází na samotných svazích, takže si lyžaři mohou snadno zajít na oběd nebo si dopřát teplý nápoj během přestávky mezi jízdami.

Pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze na stravování, jsou k dispozici i samoobslužné restaurace a pekárny s čerstvými rohlíky a sendvičemi. Celkově tedy lze říci, že v oblasti Flachau jsou kvalitní možnosti jak pro ubytování, tak pro stravování.

Doprava do Flachau a doporučené trasy

Pokud se chystáte na lyžování do rakouského střediska Flachau, je nutné zvážit nejen dopravní prostředek, ale i trasu. Pro cestu autem je nejvhodnější vyjet po dálnici A1 směrem na Salcburk a potom zatáčet směrem na Eben im Pongau a Flachau. Z letiště v Salcburku si můžete pronajmout auto nebo využít službu přímých transferů do Flachau.

Při cestě vlakem se doporučuje jet na hlavní nádraží ve Vídni a potom přestoupit na vlaky společnosti ÖBB směrem na St. Johann im Pongau. Zde pak stačí nasednout na autobus či taxi, které Vás dovezou až do městečka Flachau.

Pro ty, kteří chtějí ušetřit čas i peníze, doporučujeme jet německými spoji Flixbusu nebo RegioJetem přímo do Salcburku a odtud pokračovat stejnou trasou jako automobily.

Je dobré si uvědomit, že v oblasti Salcburska v období zimních prázdnin dochází k velkému nárůstu turistického ruchu a doprava může být trochu složitější, proto se doporučuje předem plánovat a zarezervovat si dopravu nebo pronájem auta.

Místní kultura a tradice v Flachau

Flachau je nejenom krásné lyžařské středisko, ale také místo s bohatou místní kulturou a tradicemi. Mnoho z těchto tradic má své kořeny v historii této oblasti a dodnes jsou udržovány a slaveny místními obyvateli.

Jednou z nejznámějších kulturních událostí v Flachau je tzv. Perchtenlauf, což je tradiční průvod, který se koná na konci prosince. Lidé oblečení v tradičních kostýmech táhnou ulicemi vesnice s pochodněmi a maskami reprezentujícími strašidla a démony. Tato událost symbolizuje překonání zla a uvítání nového roku.

Další tradiční akcí jsou tzv. "Almabtriebe", což jsou slavnosti návratu dobytka ze pastvin na podzim. Toto slavení je velice důležité pro místní sedláky, kteří pečlivě připravují svůj dobytek na tuto událost, kde se prezentují nejen krásně zdobenými zvířaty, ale také nabízejí speciality jako je mladý sýr a čerstvé máslo.

Místní umělecká scéna se projevuje skrze trh uměleckých řemesel, který se koná v letních měsících. Návštěvníci si zde mohou zakoupit unikátní dárky jako jsou ručně malované keramické výrobky, textilie nebo jiné řemesla zhotovené místními umělci. Tato tradice má hluboké kořeny a je pro Flachau velice důležitá.

Celkově lze říct, že místní kultura a tradice jsou v Flachau stále velmi živé a důležité pro komunitu obyvatel i pro turisty, kteří sem přijíždějí za lyžováním a nejen za ním.

Tipy na další zajímavá místa a atrakce v okolí Flachau

Pokud se budete nacházet v okolí Flachau, rozhodně nezapomeňte navštívit některá z dalších zajímavých míst a atrakcí v této oblasti. Mezi ty nejpopulárnější patří:

1. Ledovou jeskyni Werfen - tuto jeskyni najdete asi 30 kilometrů od Flachau a jistě stojí za návštěvu díky svému uměleckému ledovému skulpturám.

2. Hory Dachstein - prominujte si dech s nádherným panoramatem hor Dachstein, které jsou vzdáleny asi hodinu jízdy z Flachau.

3. Golfový klub Radstadt - pokud máte rádi golf, neváhejte navštívit tento krásný resort pro golfisty ve městě Radstadt.

4. Zámek Hohenwerfen - tento impozantní středověký hrad ležící uprostřed malebné krajiny je skvělým místem pro přátelskou procházku.

5. Jeskyni Eisriesenwelt - tato jeskyně nabízí úžasné podzemní scenérie a nachází se asi hodinu jízdy od Flachau.

Navštívte některé z těchto zajímavých místo bude určitě nezapomenutelnou zkušenost a skvělý způsob, jak si užít svůj pobyt v této krásné oblasti Rakouska.

Závěr a doporučení pro návštěvu Flachau

Po návštěvě lyžařského střediska Flachau lze konstatovat, že se jedná o skvělé místo pro zimní dovolenou. Kromě kvalitních sjezdovek, moderních lanovek a příjemné atmosféry jsou zde i další aktivity, jako například běžecké tratě, skialpinismus či bobová dráha.

Pokud se chystáte na návštěvu Flachau, doporučujeme zajistit si ubytování v blízkosti sjezdovek a připravit se na vysoké ceny za stravování. Stejně tak je nutné dbát na bezpečnost a dodržovat pravidla lyžování.

Celkově lze tedy doporučit lyžařské středisko Flachau jako ideální destinaci pro milovníky zimních sportů a nezapomenutelnou dovolenou v rakouských Alpách.