Rožnov pod Radhoštěm - Oáza klidu a dobrodružství: Objevte kouzlo kempingu v srdci přírody

Camping Rožnov

Kemping Rožnov se nachází v malebné krajině pod Radhoštěm a nabízí ideální místo pro dovolenou s rodinou nebo přáteli. Tento kemping disponuje moderním vybavením a návštěvníkům poskytuje komfortní ubytování i možnost stanování. Zde si můžete užít relaxaci v klidu přírody, ale také mnoho aktivit jako například turistiku, cyklovýlety či návštěvu blízkých koupališť a wellness center. Kemping Rožnov je perfektním místem pro ty, kteří hledají spojení s přírodou a zároveň chtějí zažít aktivní dovolenou plnou zábavy a relaxace.

Poloha kempu Rožnov

Poloha kempu Rožnov je skvělá volba pro všechny, kteří touží po aktivní dovolené v srdci překrásné přírody. Kemping leží v obci Rožnov pod Radhoštěm, která se nachází uprostřed malebného Beskydského pohoří v Moravskoslezském kraji. Dostupnost do centra města je možná pěšky, ale také autobusem či autem. Z kempu je krásný výhled na Radhošť a okolní kopce, což dodává pobytu nádhernou atmosféru. Pro milovníky turistiky a cykloturistiky zde naleznou spoustu možností pro nezapomenutelné zážitky při objevování krás Beskyd.

Přírodní krása okolí

Kemping Rožnov leží v malebném městečku pod Radhoštěm, obklopeném okouzlující přírodou, která láká turisty z celého světa. Každý rok přijíždějí stovky návštěvníků, aby si užili klid a harmonii těchto míst. Koupání v rybnících a řekách, pěší túry po vrcholcích hor, cyklistické výlety do okolních vesnic - to jsou jen některé z aktivit, kterými se mohou hosté kempingu zabavit. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí uniknout ruchu velkoměsta a prožít nezapomenutelnou dovolenou v krásné přírodě Moravského Slezska.

Ubytování v kempu

Ubytování v kempu je skvělou volbou pro milovníky přírody a aktivní odpočinek. Camping Rožnov pod Radhoštěm nabízí mnoho možností ubytování, které uspokojí potřeby každého hosta. Pro ty, kteří preferují pohodlnost, jsou zde připraveny plně vybavené chatky s vlastní kuchyní a sociálním zařízením. Pokud preferujete tradičnější styl spaní pod širým nebem, lze si pronajmout místo pro stan nebo karavan. Všechny tyto možnosti jsou umístěny na krásných místech uprostřed lesů a luk okolo Radhoště, což garantuje úžasnou atmosféru a klidné prostředí pro vaši dovolenou.

Vybavení a služby kempu

Camping Rožnov nabízí širokou škálu vybavení a služeb, které splní potřeby všech návštěvníků. Na kempové ploše se nachází moderní sociální zařízení s teplou vodou a hygienickými pomůckami. Pro ty, kteří si chtějí uvařit, je zde k dispozici plně vybavená společná kuchyňka s lednicemi, sporákem a nádobím. Kemp také nabízí možnost zapůjčení grilu. Pro děti jsou zde připraveny dětské hřiště a trampolína.

Pro sportovce nebo milovníky aktivního odpočinku jsou na kempu připravena různá sportoviště (volejbalový a basketbalový kurt, stolní tenis) a cyklostezky vedoucí kolem celého Rožnova pod Radhoštěm.

Pokud něco potřebujete zakoupit, nebo dojít do restaurace či obchodu, centrum Rožnova pod Radhoštěm se nachází jen pár minut chůze od kempu. V letních měsících bude pro návštěvníky rovněž připravován program s animačními aktivitami pro dospělé i děti.

Aktivity a zábava v okolí

Kemping Rožnov pod Radhoštěm nabízí široké možnosti aktivit a zábavy v okolí. Milovníci přírody si mohou užít turistiku na nedalekých Radhošti, Smrkovci nebo Lysé hoře. Kromě toho je možné si zapůjčit kolo a projet se po panoramatických cyklostezkách. Pro rodiny s dětmi jsou zde dětská hřiště a aquapark v nedalekém Valašském Meziříčí. V blízkosti kempu je také muzeum lidových staveb, kde se návštěvníci mohou seznámit s tradicemi valašského regionu. Ve večerních hodinách pak nabízejí okolní restaurace a hospody možnost ochutnat typickou valašskou kuchyni a zrelaxovat se u piva či vína ze zdejších vinic.

Kulturní a historické památky v Rožnově

Rožnov pod Radhoštěm je nejen krásným a oblíbeným místem pro turisty a milovníky přírody, ale má také bohatou historii a kulturní dědictví. Mezi nejvýznamnější památky patří Valašské muzeum v přírodě, které nabízí pohled do života a tradic valašských obyvatel, expozice Muzea Wallachorum zaměřená na historii regionu či malebný hrad Helfštýn. Turistické stezky vedoucí kolem těchto památek jsou oblíbenými cíli pro rodiny s dětmi i pro náročné sportovce. Pokud plánujete navštívit Rožnov pod Radhoštěm, určitě si nenechte ujít tuto kulturní a historickou rozmanitost regionu.

Stravování v kempu a okolí

Při pobytu v kempu v Rožnově pod Radhoštěm nebudete mít žádný problém s občerstvením. V areálu kempu najdete restauraci, která nabízí široký výběr jídel a nápojů. Pokud preferujete vaření sami, můžete využít vybavenou kuchyňku a grilovat na připraveném ohništi. Okolní lesy jsou plné lesních plodů, jako jsou borůvky či ostružiny, které si můžete nasbírat a použít při přípravě svých pokrmů. Navštivte také tradiční restaurace a hospody v Rožnově, kde ochutnáte místní speciality, jako je Rožnovský pivovar nebo valašský špekáček. Rozhodně si v kempingu i jeho okolí pochutnáte!

Doporučení a tipy pro návštěvu kempu Rožnov

Pokud plánujete návštěvu kempu Rožnov, máme pro vás několik tipů a doporučení. Kemp se nachází v malebném prostředí přírodního parku Rožnovské Bečvy u úpatí Radhoště, což tvoří ideální výchozí bod pro pěší turistiku a cyklistiku.

Pro milovníky turistiky doporučujeme vyrazit na krásné a nenáročné túry kolem kamenných labyrintů, nebo si projít naučnou stezku Bumbálka. Pro rodiny s dětmi pak mohou být zajímavé horské dráhy Lanového centra Pustevny nebo návštěva Valašského muzea v přilehlém městě Rožnov pod Radhoštěm.

Kemping Rožnov nabízí moderní sociální zařízení, elektrické připojení, půjčovnu sportovních nástrojů a také možnost zaparkovat karavan či obytný vůz. Pro odpočinek zde najdete venkovní bazén s dětským brouzdalištěm nebo si můžete zahrát petanque.

Nezapomeňte si s sebou vzít kvalitní spacák a karimatku pro dobrý spánek pod širým nebem. Navíc je vhodné zkontrolovat počasí a přibalit si vhodné oblečení na všechny příležitosti. S těmito tipy se určitě na kempingu Rožnov budete mít skvěle!

Celkově lze tedy říci, že kemping Rožnov pod Radhoštěm je skvělou volbou pro ty, kteří hledají příjemný pobyt v krásné přírodě. Díky své poloze a blízkosti k mnoha zajímavým turistickým trasám a atrakcím nabízí tato lokalita nejen pohodlné ubytování, ale také možnost strávit aktivní dovolenou v severské oblasti Moravy. Pro milovníky turistiky je toto místo nejlepší volbou - rozmanité trasy s různými obtížnostmi nabízející nádherné výhledy na okolní krajinu budou určitě potěšením pro každého. Pokud hledáte klidný prostor k odpočinku a relaxaci, je zde i spoustu hezkých míst ideálních pro pikniky či grilování s rodinou a přáteli. Kemping Rožnov pod Radhoštěm rozhodně stojí za návštěvu a dá se o něm říci, že je to jedinečné místo plné krásné přírody a zajímavých zážitků pro celou rodinu.

Publikováno: 25. 10. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Přemysl Vokoun

Tagy: camping rožnov | kemping v rožnově pod radhoštěm