Seznam nejlepších koupališť v Praze pro osvěžení v horkých letních dnech

Koupaliště Praha

Koupaliště Petynka

Koupaliště Petynka se nachází v malebné čtvrti Prahy 6 a patří mezi oblíbená místa pro osvěžení v horkých letních dnech. Toto koupaliště nabízí bazény s čistou a osvěžující vodou, dětské brouzdaliště, skluzavky pro děti i dospělé a travnaté plochy ideální k relaxaci. Pro sportovce zde jsou k dispozici tenisové kurty a beachvolejbalové hřiště. Kromě toho je zde možnost občerstvení v místní restauraci nebo si piknikovat na louce. Koupaliště Petynka je ideálním místem pro rodinný výlet či odpolední relaxaci s přáteli.

Koupaliště Džbán

Koupaliště Džbán se nachází v malebné lokalitě u řeky Vltavy a patří mezi oblíbená pražská koupaliště. Své jméno získalo podle starého kamenného džbánu, který sloužil k pitné vodě. Koupaliště nabízí velký bazén s čistou vodou, dětský bazén pro ty nejmenší návštěvníky a písčitou pláž pro odpočinek. Pro aktivní odpoledne zde najdete tenisové kurty a beachvolejbalové hřiště. Díky své poloze je koupaliště Džbán ideálním místem pro relaxaci a osvěžení v horkých letních dnech.

Koupaliště Podolí

Koupaliště Podolí se nachází v malebné lokalitě u řeky Vltavy a patří mezi oblíbená místa pro osvěžení v horkých letních dnech. Toto koupaliště nabízí bazény s čistou vodou, skluzavky pro děti i dospělé a travnaté plochy ideální k relaxaci. Pro sportovce zde jsou k dispozici tenisové kurty a beachvolejbalové hřiště. Kromě toho je zde možnost zapůjčení šlapadel nebo paddleboardů. Koupaliště Podolí je snadno dostupné MHD a nabízí tak skvělý relaxační prostor pro celou rodinu.

Koupaliště Šutka

Koupaliště Šutka se nachází v pražské čtvrti Praha 8 a je oblíbeným místem pro osvěžení v horkých letních dnech. Toto koupaliště nabízí moderní bazény s atrakcemi pro dospělé i děti, jako je tobogán, skluzavky a dětské brouzdaliště. Pro ty, kteří si chtějí odpočinout, jsou k dispozici sluneční lehátka a stínící plachty. Kromě toho zde najdete také restauraci s nabídkou občerstvení a osvěžujícími nápoji. Koupaliště Šutka je ideálním místem pro rodinný výlet nebo relaxaci s přáteli po náročném pracovním dni.

Koupaliště Hostivař

Koupaliště Hostivař je jedním z nejoblíbenějších míst pro osvěžení v horkých letních dnech v Praze. Nachází se v krásné přírodní lokalitě u Hostivařské přehrady, což poskytuje návštěvníkům možnost relaxace a odpočinku od rušného městského života. Koupaliště nabízí velký bazén s čistou vodou, tobogán pro děti i dospělé, plážový volejbal a travnaté plochy ideální k odpočinku na sluníčku. Pro milovníky aktivního odpočinku je zde možnost zapůjčení sportovního vybavení jako jsou například badmintonové rakety nebo míče na plážový volejbal. K dispozici jsou také stánky s občerstvením a možnost grilování. Koupaliště Hostivař je ideálním místem pro rodinný výlet či relaxaci s přáteli.

Koupaliště Stírka

Koupaliště Stírka se nachází v klidné části Prahy 6 a je oblíbené zejména mezi místními obyvateli. Toto koupaliště nabízí velký bazén s čistou vodou vhodnou k plavání i odpočinku. Pro děti zde existuje oddělený dětský bazén, kde si mohou bezpečně užít vodu. Kromě toho je zde možnost zapůjčení lehátek a slunečníků pro maximální komfort návštěvníků. Areál koupaliště Stírka disponuje také travnatou plochou ideální ke slunění nebo pikniku s rodinou či přáteli. Celková atmosféra je velmi přátelská a relaxační, což z něj činí skvělé místo pro osvěžení v horkých letních dnech.

Koupaliště Slavia

Koupaliště Slavia se nachází v malebné lokalitě u řeky Vltavy a nabízí široké možnosti pro osvěžení v horkých letních dnech. K dispozici je velký bazén s čistou vodou, která pravidelně prochází kontroly kvality. Pro návštěvníky jsou k dispozici také venkovní sluneční terasy a travnaté plochy ideální pro relaxaci. Koupaliště Slavia má také restauraci, kde si můžete po koupání pochutnat na občerstvení nebo osvěžujícím nápoji. Díky své poloze a vybavení patří toto koupaliště mezi oblíbená místa pro trávení letního volného času v Praze.

Koupaliště Delfín

Koupaliště Delfín se nachází v pražské čtvrti Dejvice a patří mezi oblíbená místa pro osvěžení v horkých letních dnech. Koupaliště disponuje velkým bazénem s tobogánem, dětským brouzdalištěm a relaxačními zónami. Pro sportovce zde jsou k dispozici tenisové kurty a beachvolejbalové hřiště. Díky své poloze nedaleko centra města je koupaliště Delfín snadno dostupné MHD i autem. Vstupné je přijatelné a provozní doba je obvykle od června do září.

Publikováno: 13. 03. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Amálie Vomelová

Tagy: koupaliště praha | seznam koupališť v praze