Vodní radovánky v Aquaparku Frymburk na Lipně: Nejlepší cestovní destinace pro rodiny!

Aquapark Frymburk

Informace o Aquaparku Frymburk

Aquapark Frymburk se nachází v malebném městečku Frymburk na břehu Lipna. Je to největší aquapark v Jižních Čechách a nabízí zábavu pro celou rodinu. Aquapark disponuje moderním vybavením a je otevřený po celý rok, což ho činí ideálním místem k relaxaci i za špatného počasí. Voda je zde vyhřátá na příjemných 30 °C a prostor je rozdělen do několika sekcí vhodných pro různé věkové skupiny návštěvníků.

Vybavení a atrakce v Aquaparku

Vybavení Aquaparku Frymburk na Lipně je moderní a zajišťuje maximální komfort pro návštěvníky. K dispozici jsou bazény s různými atrakcemi, jako jsou tobogany, vodní proudy a vířivky. Pro děti je připravena dětská herna s vodními atrakcemi a skluzavkami. Pro relaxaci nabízí aquapark saunový svět s různými typy saun a wellness procedur. Součástí vybavení je také restaurace a občerstvení, kde si návštěvníci mohou dopřát občerstvení či osvěžující nápoje.

Aktivity pro návštěvníky všech věkových kategorií

Aquapark Frymburk na Lipně nabízí širokou škálu aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií. Pro ty, kteří milují adrenalin, jsou k dispozici tobogany různých délek a obtížností. Pro rodiny s dětmi je zde dětský bazén se skluzavkami a herním koutkem. Milovníci relaxace si mohou užít vířivky nebo saunový svět. Aquapark také nabízí fitness centrum a možnost masáží pro ty, kteří chtějí zrelaxovat své tělo po dni plném vodních radovánek.

Praktické informace pro návštěvníky

Aquapark Frymburk na Lipně je otevřený denně od 10:00 do 21:00. Vstupné se pohybuje kolem 400 Kč pro dospělé a 300 Kč pro děti do výšky 140 cm, děti do 100 cm mají vstup zdarma. Parkování je zpoplatněno za symbolickou částku. Pro stravování je k dispozici restaurace s pestrou nabídkou jídel a občerstvení. Doporučuje se mít s sebou ručníky, plavky a pantofle do bazénu. Aquapark má také bezbariérový přístup pro osoby s omezenou pohyblivostí.

Možnosti ubytování v blízkém okolí Aquaparku

Možnosti ubytování v blízkém okolí Aquaparku Frymburk jsou rozmanité a splní očekávání každého návštěvníka. V okolí aquaparku najdete širokou nabídku hotelů, penzionů, apartmánů a chalup. Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, je ideální volbou například Wellness Hotel Frymburk s moderním vybavením a wellness centrem. Pro rodiny s dětmi jsou vhodné rodinné penziony nebo apartmány s možností vlastního stravování. Další možností jsou útulné chalupy v přírodě pro ty, kteří hledají klid a relaxaci po celodenním pobytu v aquaparku. Důležité je rezervovat si ubytování v dostatečném předstihu, zejména během letních měsíců a během prázdnin, kdy je poptávka velmi vysoká.

Tipy na další zajímavá místa k návštěvě v okolí Frymburku

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolí Frymburku, doporučujeme navštívit nedaleké město Český Krumlov, které je zapsáno na seznamu UNESCO díky své malebné historické architektuře. Další zajímavou možností je výlet do Národního parku Šumava, kde můžete objevovat krásné přírodní scenérie a vychutnat si horské túry. Pro milovníky historie je pak vhodný výlet do hradu Rožmberk, který se nachází nedaleko Frymburku a nabízí pohled do minulosti českých šlechtických rodin.