Kapverdy: Když slunce tančí na plážích - počasí, které vás nadchne!

Kapverdy Počasí

Kapverdy, tvořené jednotlivými ostrovy v Atlantském oceánu, jsou zajímavým cílem pro milovníky tropického klimatu. Pokud se chystáte na dovolenou na Kapverdách, nezapomeňte si přibalit plavky a opalovací krém. Důležité je také sledovat aktuální počasí, které může být v této oblasti poměrně různorodé. Pokud máte zájem o podrobnější informace o tom, co můžete od počasí na Kapverdách očekávat, pokračujte v čtení našeho článku.

Geografické umístění Kapverd

Kapverdské ostrovy jsou umístěny v Atlantickém oceánu přibližně 500 kilometrů od západního pobřeží Afriky. Zahrnují 10 hlavních ostrovů a několik menších ostrůvků, které se táhnou na délku asi 600 kilometrů. Díky své poloze Nachází se Kapverdsko v oblasti subtropického podnebí s velmi mírnými teplotami po celý rok, což je ideálním prostředím pro turisty hledající slunečné a teplé počasí během svých dovolených.

Klima a roční období na Kapverdách

Kapverdské ostrovy jsou známé svým příjemným tropickým podnebím. Místní klima je ovlivněno severovýchodními pasáty, které přinášejí osvěžující vánek a mírnější teploty. Teploty se pohybují kolem 25-30 °C během celého roku a v noci klesají na příjemné 20-24 °C. Kapverdy mají dvě sezóny - suchou a deštivou. Suchá sezóna trvá od listopadu do června s minimálním množstvím srážek a krásnými slunečnými dny ideálními pro plážování a vodní sporty. Deštivá sezóna trvá od července do října a může být velmi vlhká s občasnými silnými bouřemi. Nicméně, i během deštivé sezony jsou Kapverdy stále velmi atraktivní pro turisty, protože temperature zůstavají přijemné a vítr nabídne ideální podmínky pro surfování nebo jiné vodní sporty.

Teplota a srážky na Kapverdách

Kapverdy jsou ostrovní stát nacházející se v Atlantském oceánu, což znamená, že jsou ovlivňovány místními klimatickými podmínkami. Celkově je na Kapverdách poměrně suché a horké počasí, a to i během deštivých období. Teploty se pohybují mezi 25°C a 30°C během celého roku. Období srážek trvá zhruba od srpna do října, ale množství srážek je velmi proměnlivé a může se lišit od jednoho ostrova k druhému. Vzhledem k tomu, že jsou Kapverdy postiženy suchem, jsou často napomáhány umělým zavlažováním kvůli udržení úrodnosti půdy a zachování zemědělství jako hlavního zdroje obživy.

Vliv pasátových větrů na počasí

Kapverdské ostrovy jsou významně ovlivňovány pasátovými větry, které jsou zde přítomny celoročně. Tyto větry jsou charakteristické svým prouděním od východu k západu a mají za následek relativně stálé klimatické podmínky na ostrovech. Pasáty přinášejí suchší vzduch, který snižuje množství srážek na Kapverdách a průměrné teploty se pohybují mezi 25°C a 30°C. Nicméně pasáty také umožňují rozvoj oblasti turistiky, protože poskytují ideální podmínky pro surfování a jiné vodní sporty.

Možnosti aktivit spojených s počasím na Kapverdách

Kapverdské ostrovy nabízejí řadu aktivit spojených s počasím. Díky celoročně teplému klimatu a konstantnímu větru jsou Kapverdy ideálním místem pro surfaře, kiteboardisty a windsurfaře. V zimních měsících se zde dají pozorovat velryby a delfíni, což je nezapomenutelný zážitek pro milovníky přírody. V letních měsících pak lze na kapverdských plážích relaxovat a užít si slunce a pohodu. Toto všechno dělá Kapverdy skvělým cílem pro ty, kdo hledají dovolenou plnou adrenalinu, nebo jenom klidný pobyt u moře.

Nejlepší doba na návštěvu Kapverd

Pokud plánujete návštěvu Kapverd, jedním z klíčových faktorů, které určitě nebudete chtít podcenit, je počasí. Kapverdské ostrovy se nacházejí v Atlantském oceánu a mají subtropické klima s malými sezónními změnami počasí. Pokud hledáte ideální dobu pro návštěvu Kapverd, nejlepší období je od prosince do května. Během těchto měsíců jsou teploty mírné kolem 25-30 °C s minimálním deštěm a relativně nízkou vlhkostí vzduchu.

V létě (od června do listopadu) mohou být teploty vyšší a vlhkost vzduchu vysoká, což může být nesnesitelné pro citlivé jedince. I přesto, že lze Kapverdy navštívit během celého roku, nezapomeňte si zkontrolovat předpověď počasí a plánovat svou cestu na základě vašich individuálních preferencí.

Doporučení pro přípravu na pobyt na Kapverdách

Pokud se chystáte na pobyt na Kapverdách, je důležité myslet nejen na to, co si vezmete s sebou, ale i jak se připravit na místní podmínky. Z hlediska počasí je Kapverdský souostroví podobně jako jiné oblasti v tropickém pásu ovlivněno monzunovými větry. Nejlepší dobu pro návštěvu Kapverd doporučujeme mezi říjnem a květnem, kdy jsou teploty příjemné a srážky minimální. Pokud však plánujete cestovat v období dešťů (červenec až září), buďte připraveni na výrazně vyšší vlhkost a možnost tropických bouřek.

Kromě vhodného oblečení byste měli s sebou mít také dostatečné zásoby tekutin a ochranné prostředky proti slunci (krém, klobouk či šátek). Během pobytu je důležité dbát na dostatečný pitný režim a stravovat se lehceji - potraviny bohaté na vitamíny jsou ideálním doplňkem k vaší cestovatelské výbavě. Pokud plánujete aktivní dovolenou, nezapomeňte na správné vybavení a případné očkování proti chorobám, které se v této oblasti vyskytují. S těmito doporučeními můžete být klidnější a užít si Kapverdy plnými doušky.

Závěrem lze říci, že Kapverdské ostrovy nabízejí návštěvníkům příjemné a slunečné počasí téměř po celý rok. I když se během zimních měsíců mohou vyskytnout občasné srážky, jsou tyto ostrovy ideálním místem pro dovolenou plnou slunečních paprsků a teplých teplot. S různorodými aktivitami a úchvatnými plážemi jsou Kapverdy skvělým cílem pro milovníky zábavy, dobrodruhů i těch, kteří hledají odpočinek v krásné krajině.

Zdroje

Kapverdské ostrovy se nacházejí v oblasti Atlantského oceánu s tropickým podnebím. Jejich počasí ovlivňuje hlavně suchý a vlhký vítr, které jsou způsobeny změnou teploty oceánu. V létě se teplota pohybuje kolem 25-30 stupňů Celsia a v zimě od 20 do 25 stupňů Celsia. Kapverdy jsou rovněž známé pro své slunečné a suché klima po celý rok. Přestože se mohou vyskytnout krátkodobé deštivé období, turistická sezóna trvá po celý rok díky příjemnému počasí na ostrovech.

Publikováno: 24. 10. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Amálie Vomelová

Tagy: kapverdy počasí | počasí na kapverdách