Neodolatelné nabídky letenek do Říma - Cestujte levně a snadno!

Letenky Řím

Oblíbené destinace pro letenky do Říma

Řím je jednou z nejoblíbenějších destinací pro turisty po celém světě. Z České republiky existuje mnoho možností, jak se dostat do Říma za přijatelnou cenu. Nejčastěji se létá z letiště Václava Havla v Praze, ale také z letišť v Brně a Ostravě. Nízkonákladové letecké společnosti jako Ryanair, Wizz Air nebo Vueling nabízejí pravidelné spoje do Říma za atraktivní ceny. Další možností jsou tradiční letecké společnosti jako Czech Airlines nebo Alitalia, které také provozují lety do italské metropole.

Nejlepší čas na nákup letenek

Nejlepší čas na nákup letenek do Říma závisí na sezóně a flexibilitě cestování. Obecně platí, že pokud plánujete cestu v hlavní turistické sezóně (květen až září), doporučuje se rezervovat letenky přibližně 2-3 měsíce před odletem. Pro cestování mimo hlavní sezónu je ideálním časem na nákup letenek obvykle 1-2 měsíce před odletem. Sledování nabídek a využívání slevových akcí leteckých společností může také pomoci najít výhodné letenky do Říma.

Tipy pro levné letenky do Říma

Pokud hledáte levné letenky do Říma, doporučuje se být flexibilní s termínem cesty. Často je možné najít výhodnější nabídky mimo hlavní turistickou sezónu, například na jaře nebo na podzim. Sledování akcí a slevových nabídek u leteckých společností či rezervace letů s přestupy mohou také pomoci ušetřit peníze. Je dobré porovnat ceny od různých leteckých společností a využít online vyhledávače letenek pro nalezení nejlepších nabídek.

Doprava z letiště do centra Říma

Po příletu na letiště Fiumicino v Římě máte několik možností, jak se dostat do centra města. Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je využití vlakového spojení Leonardo Express, který jezdí každých 15 minut a dovezete se s ním za 30 minut na hlavní nádraží Termini. Další možností je autobusová linka Terravision, která vás dopraví z letiště do centra za nižší cenu, ale s delším časem jízdy kvůli dopravní situaci v Římě. Pokud preferujete taxi, počítejte s cenou kolem 50-60 eur za cestu do centra města. Doporučuje se také využít služby sdílených transferů nebo si pronajmout auto přímo na letišti.

Top památky a aktivity v Římě

Řím, hlavní město Itálie, je známý svou bohatou historií a množstvím úchvatných památek. Mezi nejznámější patří Koloseum, amfiteátr postavený v 1. století n. l., Vatikán s Bazilikou sv. Petra a Sixtinskou kaplí s freskami od Michelangela či Fontána di Trevi, kde si můžete hodit minci přes rameno a zaručit si tak návrat do Říma.

Pro milovníky umění je nepřehlédnutelné navštívit Galerii Borghese s díly Berniniho a Caravaggia či Vatikánské muzeum s bohatou sbírkou uměleckých děl. Procházka po starobylých uličkách Trastevere či návštěva Pantheonu, antického chrámu zasvěceného všem bohům, jsou další nezapomenutelné zážitky.

Kromě prohlídek památek nabízí Řím také skvělé gastronomické zážitky - ochutnejte tradiční italskou kuchyni v jedné z mnoha trattorií či gelaterií. Pro relaxaci se vydejte do parku Villa Borghese nebo na nákupy do módní ulice Via del Corso.

Řím je místem, kde se setkávají minulost a současnost, kde každý roh skrývá překvapení a kde se můžete ponořit do atmosféry starověkého impéria i moderního života italské metropole.

Publikováno: 20. 05. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Přemysl Vokoun

Tagy: letenky řím | letenky do říma