Objevte krásy Česka s pragulicem!

Pragulic

Pragulic: Prohlídky s příběhem

Pragulic je sdružení nadšených průvodců, kteří vnímají Prahu jako jeviště plné fascinujících příběhů. Zapomeňte na nudné výklady dat a jmen – s Pragulicem se ponoříte do minulosti prostřednictvím poutavých vyprávění o životě v Praze napříč staletími. Prohlídky se zaměřují na různá témata a zákoutí Prahy, od středověkých legend a alchymistických tajemství až po osudy Židů v Praze nebo příběhy slavných osobností spjatých s tímto městem. Ať už jste turista nebo místní, Pragulic vám ukáže Prahu z nové perspektivy a zanechá ve vás nezapomenutelný zážitek. Prohlídky probíhají v češtině a angličtině, rezervace je možná online.

Neobvyklé trasy Prahou

Praha je město s bohatou historií a kulturou, které nabízí nespočet památek a zajímavých míst k prozkoumání. Pokud už máte dost klasických turistických tras a hledáte něco neobvyklého, máme pro vás pár tipů. Vydejte se na procházku po stopách pražských legend a mýtů a objevte tajemná zákoutí Starého Města. Navštivte netradiční muzea, jako je Muzeum smyslů nebo Muzeum fantastických iluzí, která vám poskytnou nevšední zážitky. Pro milovníky umění a architektury doporučujeme prohlídku funkcionalistických staveb, jako je například Müllerova vila nebo Winternitzova vila. Pokud toužíte po klidu a zeleni, vydejte se do některého z pražských parků, kde můžete obdivovat sochy, fontány a další umělecká díla.

Lokální průvodci s nadšením

Naši lokální průvodci jsou srdcem a duší každého zájezdu. Jsou to vášniví znalci svých regionů, připraveni podělit se o svá oblíbená místa, skryté skvosty a fascinující příběhy. Jejich nadšení je nakažlivé a zaručuje, že si každý zážitek užijete naplno.

Ať už se vydáte do malebných českých vesniček, historických měst nebo do panenské přírody, naši průvodci vám poskytnou autentický a nezapomenutelný zážitek. Díky jejich znalostem a vášni se dozvíte mnohem více, než byste se dočetli v průvodcích.

Skryté poklady a tajemství

Česká republika je zemí s bohatou historií a malebnou krajinou, ale skrývá i mnohá tajemství a skryté poklady. Od hlubokých lesů až po starobylé hrady a ruiny, existuje mnoho míst, která v sobě ukrývají fascinující příběhy a legendy.

Jedním z takových míst je například Blaník, hora opředená mýty o spícím vojsku, které se probudí, až bude zemi nejhůře. Dalším tajemným místem je hrad Houska, o němž se traduje, že byl postaven nad bránou do pekla. A co teprve bludiště chodeb a sklepů pod pražským Starým Městem, kde se podle legend ukrývají poklady i duchové minulosti.

Ať už věříte na nadpřirozeno, nebo ne, tato místa vás zaručeně okouzlí svou tajemnou atmosférou a donutí vás přemýšlet o tom, co se skrývá za hranicemi našeho poznání.

Autentický zážitek z Prahy

Praha je nádherné město s bohatou historií a kulturou, ale někdy se může zdát těžké uniknout davům turistů a zažít něco skutečně autentického. Naštěstí existuje spousta způsobů, jak poznat Prahu jako místní. Vydejte se mimo turistické trasy a prozkoumejte okouzlující uličky Starého Města a Malé Strany. Objevte skryté kavárny, útulné hospůdky a malé obchůdky s ručně vyráběnými suvenýry. Místo jízdy přeplněnými tramvajemi se projděte pěšky nebo se svezte na kole.

Ochutnejte tradiční českou kuchyni v restauracích, kam chodí místní. Nebojte se vyzkoušet něco nového, jako je vepřové koleno, svíčková nebo trdelník. Navštivte místní trhy, kde se prodávají čerstvé potraviny, květiny a další zboží. Nasajte atmosféru a pokochejte se krásou Prahy z jiného úhlu pohledu. Ať už se rozhodnete pro cokoli, nezapomeňte se s místními bavit česky. I pár základních frází vám pomůže navázat kontakt a užít si autentičtější zážitek.

Prohlídky pro jednotlivce i skupiny

Nabízíme prohlídky šité na míru jednotlivcům i skupinám. Ať už se chcete Prahou toulat sami, s rodinou nebo s partou přátel, máme pro vás tu pravou prohlídku. Pro skupiny připravujeme programy na klíč dle jejich přání a zájmů. Zvolte si z naší nabídky tematických procházek, projížděk na kole či plaveb po Vltavě. Naši zkušení průvodci vám odhalí skryté uličky i slavná místa a podělí se s vámi o fascinující příběhy a legendy. Kontaktujte nás s vašimi požadavky a my vám rádi připravíme nezapomenutelný zážitek z prohlídky Prahy.

Rezervace a kontaktní informace

Pro rezervaci vašeho stolu v restauraci prosím využijte náš online rezervační systém, který naleznete na našich webových stránkách. Rezervace je možná také telefonicky na čísle +420 123 456 789, a to každý den od 10:00 do 22:00. Rádi vám zodpovíme veškeré vaše dotazy a pomůžeme s výběrem vhodného menu pro vaši příležitost. Těšíme se na vaši návštěvu!