Zářící Cannes: Perla Francouzské Riviéry

Cannes

Cannes: Perla Francouzské riviéry

Cannes, město na jihu Francie, je synonymem pro luxus, eleganci a filmový festival. Tato perla Francouzské riviéry láká návštěvníky z celého světa svými nádhernými plážemi, azurovým mořem a zářivým sluncem. Procházka po slavné promenádě La Croisette je jako cesta časem, lemovaná luxusními butiky, kasiny a honosnými hotely. Zde se můžete kochat pohledem na luxusní jachty kotvící v přístavu a nasávat atmosféru luxusu a bohatství. Cannes však není jen o lesku a slávě. Město má bohatou historii a kulturu, kterou můžete objevovat v jeho starobylých uličkách, na trzích s čerstvými produkty a v muzeích. Navštivte například Le Suquet, historickou čtvrť s úzkými uličkami a malebnými domy, odkud se vám naskytne nádherný výhled na město a moře. Milovníci umění by si neměli nechat ujít Musée de la Castre, které sídlí ve středověké věži a nabízí sbírku obrazů, soch a artefaktů z celého světa. Cannes je zkrátka město, které má co nabídnout každému. Ať už hledáte luxusní dovolenou, kulturní zážitky nebo jen relaxaci na pláži, Cannes vás nezklame.

Středomořské klima a pláže

Cannes, město na francouzské riviéře, se pyšní typickým středomořským klimatem, které z něj dělá celoroční destinaci. Letní měsíce jsou horké a suché s průměrnými teplotami kolem 25-30 °C, zatímco zimy jsou mírné a vlhké s teplotami jen zřídka klesajícími pod 10 °C. Díky tomuto příjemnému klimatu si návštěvníci mohou užívat krásné pláže po většinu roku. Cannes se může pochlubit širokou škálou pláží, od písečných pláží La Croisette s luxusními bary a restauracemi až po klidnější pláže Palm Beach a Midi, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Ať už hledáte rušné prostředí s vodními sporty a zábavou, nebo klidné místo pro odpočinek a opalování, v Cannes si každý najde to své. Krása pláží a azurové moře Středozemního moře jsou neodmyslitelnou součástí kouzla Cannes a přitahují turisty z celého světa.

Vlastnost Cannes Praha
Země Francie Česká republika
Populace (přibližně) 70 000 1 300 000
Jazyk Francouzština Čeština
Známé pro Filmový festival, luxusní destinace Historické centrum, Karlův most

Filmový festival v Cannes

Město Cannes, ležící na francouzské riviéře, je synonymem luxusu, slávy a filmového průmyslu. Každý rok se toto okouzlující město promění v dějiště jednoho z nejprestižnějších filmových festivalů na světěFilmového festivalu v Cannes. Festival, který se koná v Palais des Festivals et des Congrès, přitahuje největší jména filmového světa, od uznávaných režisérů po hollywoodské hvězdy.

Promenáda de la Croisette, lemovaná palmami a luxusními butiky, se během festivalu stává přehlídkovým molem elegance a lesku. Fotografové z celého světa se shlukují, aby zachytili hvězdy kráčející po červeném koberci, zatímco fanoušci dychtivě čekají na možnost zahlédnout své idoly. Festival je však mnohem víc než jen přehlídka bohatství a krásy. Je to oslava kinematografie, platforma pro objevování nových talentů a prostor pro diskuzi o důležitých tématech prostřednictvím filmového umění.

Kromě hlavní soutěže, ve které se o Zlatou palmu utkají filmy z celého světa, nabízí festival i sekce věnované krátkometrážním filmům, dokumentům a filmům z různých koutů světa. Filmový festival v Cannes je tak nejen oslavou filmového umění, ale i oslavou kulturní rozmanitosti a platformou pro mezinárodní dialog.

Luxusní butiky a restaurace

Cannes, město na francouzské riviéře, je synonymem pro luxus a eleganci. Tato pověst se odráží i v jeho ulicích, které lemují butiky světoznámých značek jako Chanel, Dior, Gucci a mnoho dalších. Procházka po bulváru La Croisette je tak zážitkem sama o sobě, i když si zrovna neplánujete odnést domů nový kousek do šatníku. Cannes ale není jen o módě. Město se pyšní také pestrou kulinářskou scénou, která uspokojí i ty nejnáročnější gurmány. Od michelinských restaurací s dechberoucími výhledy na moře až po útulné bistra s tradiční francouzskou kuchyní, Cannes nabízí nepřeberné množství možností, kde si vychutnat lahodné jídlo. Za zmínku stojí například restaurace La Palme d'Or s dvěma michelinskými hvězdami, která se nachází v hotelu Martinez, nebo restaurace L'Affable s jednou michelinskou hvězdou, která je známá svou kreativní kuchyní. Pro ty, kteří hledají něco méně formálního, je tu nepřeberné množství kaváren a bister, kde si můžete dát lahodnou kávu a croissant nebo si pochutnat na čerstvých mořských plodech. Ať už hledáte luxusní zážitek nebo jen příjemné posezení, Cannes vás nezklame.

Procházka po Croisette

Cannes, město na francouzské riviéře, je synonymem pro luxus, hvězdy a filmový festival. Ale i bez červeného koberce a filmových premiér nabízí Cannes nezapomenutelnou atmosféru. Procházka po slavné Croisette je zážitkem sama o sobě. Tato ikonická promenáda lemovaná palmami se táhne podél pobřeží Středozemního moře a nabízí dechberoucí výhledy na azurové moře a Lerinské ostrovy.

Po pravé straně se pyšní honosné hotely jako Carlton, Martinez nebo Majestic, jejichž fasády si pamatují nespočet filmových hvězd a legendárních večírků. Představte si, jak se tu procházeli Grace Kelly, Alain Delon nebo Brigitte Bardot. Na levé straně láká pláž s jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Luxusní butiky s těmi nejzvučnějšími jmény módního světa svádí k nákupům a útulné kavárny lákají k posezení s šálkem kávy a pozorováním procházejících lidí.

Ať už se sem vydáte během filmového festivalu, nebo v jiném ročním období, Croisette vás okouzlí svou krásou a elegancí.

Staré město Le Suquet

Le Suquet je nejstarší a nejmalebnější čtvrť Cannes, která se nachází na kopci s výhledem na Středozemní moře. Procházka úzkými dlážděnými uličkami lemovanými pastelově zbarvenými domy je jako cesta zpět v čase. Návštěvníci zde najdou okouzlující atmosféru staré rybářské vesnice s obchůdky s řemeslnými výrobky, galeriemi a útulnými restauracemi.

Dominantou Le Suquet je kostel Notre-Dame-de-l'Espérance, který pochází ze 16. století a nabízí nádherný panoramatický výhled na město a moře. Další významnou památkou je Musée de la Castre, které sídlí v bývalém klášteře a představuje sbírky starověkého umění, etnografických předmětů a krajinomalby.

Z vrcholu Le Suquet se otevírá úchvatný výhled na slavnou promenádu La Croisette, luxusní hotely a jachty kotvící v přístavu. Procházka touto historickou čtvrtí je nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka Cannes.

Ostrovy Lérins

Kousek od třpytu a luxusu Cannes, leží ostrůvky svatého Honoráta a svaté Markéty, tvořící dohromady Lérinské ostrovy. Tyto klidné ostrovy, obklopené azurovou vodou Středozemního moře, nabízejí dokonalý kontrast k rušnému životu na pevnině. Na ostrově svaté Markéty, ležícím blíže k Cannes, se nachází pevnost, která kdysi sloužila jako vězení. Dnes je pevnost přístupná veřejnosti a nabízí nádherný výhled na Cannes a okolní pobřeží. Ostrov je také protkán sítí stezek ideálních pro pěší turistiku a cyklistiku. Ostrov svatého Honoráta je domovem starobylého kláštera, založeného v 5. století. Mniši, kteří zde žijí v komunitě, se věnují výrobě vína a medu, které si můžete zakoupit přímo v klášteře. Ostrov je proslulý svou klidnou atmosférou a je ideálním místem pro meditaci a odpočinek. Lérinské ostrovy jsou snadno dostupné lodí z Cannes a představují skvělý tip na jednodenní výlet.

Tipy na výlety v okolí

Kromě procházek po slavné Croisette a obdivování luxusních jachet v Cannes se vydejte prozkoumat i kouzelné okolí. Za návštěvu stojí například malebné městečko Antibes s historickým centrem a Picassovo muzeum. Pro milovníky květin je tu pak Grasse, hlavní město parfémů, kde se můžete seznámit s výrobou voňavek a navštívit některou z tradičních parfumerií. Pokud toužíte po klidu a nádherných výhledech, vydejte se na ostrov Sainte-Marguerite, jeden z Lerinských ostrovů, kde najdete starou pevnost a klidné lesní stezky. Za návštěvu stojí i další z Lerinských ostrovů, Saint-Honorat s klášterem a vinicemi. Pro milovníky historie je tu pak možnost navštívit středověké městečko Saint-Paul-de-Vence s úzkými uličkami a galeriemi s uměleckými díly. Pokud hledáte adrenalinové zážitky, vydejte se do kaňonu Verdon, kde si můžete vyzkoušet horolezectví, kayaking nebo rafting. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv výlet, okolí Cannes vás okouzlí svou krásou a rozmanitostí.

Publikováno: 10. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Přemysl Vokoun

Tagy: cannes | město v jižní francii