Lyžařské středisko Ski Hlubočky: Ideální destinace pro zimní cestování

Ski Hlubočky

Zima je tady a s ní přichází i touha po zimních radovánkách na svahu. Pokud hledáte ideální destinaci pro vaše zimní cestování, nemusíte hledat dál. Lyžařské středisko Ski Hlubočky vám nabízí všechno, co potřebujete pro skvělou lyžařskou dovolenou. S perfektně upravenými tratěmi, moderním vybavením a širokou nabídkou ubytování i dalších aktivit je toto středisko skutečným rájem pro milovníky zimních sportů. Připojte se k nám a zažijte nezapomenutelné chvíle na svazích Ski Hlubočky!

Poloha a přístupnost

Poloha lyžařského střediska Ski Hlubočky je jedním z jeho největších předností. Nachází se v Olomouckém kraji, pouhých 15 km od města Olomouc. Díky své blízkosti k hlavním dopravním tepnám je středisko dobře dostupné jak autem, tak veřejnou dopravou. Pro návštěvníky z dálky je ideální možnost využít vlakové spojení do Olomouce a odtud pokračovat autobusem či taxi na místo. Samotné středisko je situováno v malebném prostředí Hlubočkých vrchů, což poskytuje nádherný panoramatický výhled na okolní krajinu a skvělé podmínky pro lyžování.

Lyžařské tratě a vybavenost

Lyžařské středisko Ski Hlubočky nabízí širokou škálu lyžařských tratí pro všechny úrovně dovedností. Celková délka tratí činí 25 kilometrů a jsou rozděleny na různé obtížnosti. Začátečníci si mohou vyzkoušet snadné sjezdovky, zatímco pokročilí lyžaři se mohou vydat na náročnější trasy plné překážek a strmých svahů.

Středisko je vybaveno moderním vlekem a lanovkou, které umožňují pohodlný a rychlý přístup na vrchol hor. Pro ty, kteří preferují běžecké lyžování, je k dispozici upravená stopa o délce 10 kilometrů. Pro freestylové nadšence je zde také snowpark s různými skoky a překážkami.

Pro ty, kteří nemají vlastní lyže nebo snowboard, je možné si vybavení půjčit ve středisku. K dispozici jsou jak dospělé, tak i dětské velikosti. Pro bezpečnost lyžařů je zde také možnost zapůjčení helmy.

Ski Hlubočky se pyšní dobrou údržbou a kvalitním zasněžováním tratí, což zaručuje vynikající podmínky pro lyžování po celou sezónu. Pro ty, kteří potřebují odpočinek, je ve středisku také restaurace s teplými nápoji a občerstvením.

Možnosti ubytování

Možnosti ubytování v lyžařském středisku Ski Hlubočky jsou velmi rozmanité a odpovídají různým potřebám návštěvníků. K dispozici je široká nabídka hotelů, penzionů a apartmánů, které poskytují pohodlné a útulné ubytování. Všechny tyto zařízení jsou vybavena moderním vybavením a nabízejí příjemný pobyt pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi. Některé hotely mají také wellness centra, kde si mohou hosté odpočinout po dni stráveném na svazích. Pro ty, kteří preferují více nezávislosti, jsou k dispozici i pronájmy chalup a apartmánů ve blízkosti střediska. Celkově lze říci, že možnosti ubytování v Ski Hlubočky jsou dostatečné a splní očekávání každého návštěvníka.

Après-ski a další aktivity

Lyžařské středisko Ski Hlubočky nenabízí pouze skvělé lyžování, ale také bohaté možnosti pro zábavu po sjezdovce. Po náročném dni na svahu si můžete odpočinout v jedné z místních restaurací nebo kaváren a ochutnat tradiční českou kuchyni. Pro ty, kteří mají rádi noční život, je ve středisku také několik barů a klubů, které nabízejí živou hudbu a taneční večery.

Pokud se chcete trochu rozhýbat po lyžování, můžete využít wellness centrum ve středisku, kde si dopřejete masáže nebo saunování. Pro milovníky adrenalinu jsou k dispozici různé aktivity jako snowtubing nebo jízda na sněžných skútrech.

Pro ty, kteří chtějí objevovat okolní přírodu, je tu možnost běžeckého lyžování nebo procházek po zasněžených stezkách. Místní turistické centrum nabízí také organizované výlety do okolních hor a možnost zapůjčení horských kol.

Ski Hlubočky je ideálním místem pro rodiny s dětmi, protože zde najdete i dětský park se sjezdovkou a dalšími atrakcemi. Pro ty, kteří chtějí poznat místní kulturu, jsou organizovány folklórní večery a tradiční české akce.

Après-ski a další aktivity ve středisku Ski Hlubočky jsou skvělým doplňkem lyžování a nabízejí zábavu pro každého. Po celodenním strávení na svahu si zde opravdu užijete relaxaci i adrenalinové zážitky.

Ceník a otevírací doba

Lyžařské středisko Ski Hlubočky nabízí širokou škálu cenových možností pro návštěvníky. Denní skipas je k dispozici za 500 Kč pro dospělé a 300 Kč pro děti. Prodloužený skipas na celý víkend je k dostání za 900 Kč pro dospělé a 600 Kč pro děti.

Pro ty, kteří si chtějí užít lyžování po celou sezónu, je zde také možnost zakoupit sezonu skipasů. Cena sezonky je stanovena na 3500 Kč pro dospělé a 2500 Kč pro děti.

Otevírací doba střediska je od pondělí do neděle od 9:00 do 16:30 hodin. V případě nepříznivých povětrnostních podmínek si středisko vyhrazuje právo na změnu otevírací doby.

Vstupné do střediska zahrnuje nejen přístup na lyžařské tratě, ale také využití parkoviště zdarma. Pro ty, kteří nemají vlastní lyže, je možné si je zapůjčit v půjčovně za přijatelné ceny.

Středisko Ski Hlubočky tak nabízí skvělou hodnotu za peníze a je ideálním místem pro rodiny i jednotlivce, kteří si chtějí užít zimní radovánky na horách.

Doporučení a tipy pro návštěvníky

- Doporučujeme si předem zarezervovat ubytování, zejména během víkendů a svátků, kdy je středisko oblíbené.

- Nezapomeňte si vzít s sebou dostatečné vrstvené oblečení a kvalitní lyžařskou výbavu. V případě potřeby si můžete vybavení také půjčit na místě.

- Pokud nejste zkušenými lyžaři, doporučujeme využít možnosti lekcí a kurzu lyžování, které jsou k dispozici ve středisku.

- Pamatujte na bezpečnost na svahu a dodržujte pravidla lyžování. Respektujte ostatní lyžaře a dbejte na svou vlastní ochranu.

- Mimo lyžování si můžete užít i další aktivity jako snowboarding, sanění nebo procházky po okolních trasách.

- Vyzkoušejte také tradiční českou kuchyni v jedné z restaurací ve středisku. Nezapomeňte ochutnat místní speciality.

- Pokud máte rádi noční život, navštivte některý z barů nebo klubů v blízkém okolí střediska.

S těmito doporučeními a tipy se budete moci plně ponořit do zimní atmosféry lyžařského střediska Ski Hlubočky a užít si nezapomenutelnou dovolenou na horách.

Závěrem lze konstatovat, že lyžařské středisko Ski Hlubočky je skutečně ideální destinací pro zimní cestování. Svojí polohou a přístupností je snadno dostupné pro všechny návštěvníky. Kvalitní lyžařské tratě a moderní vybavenost zaručují skvělé podmínky pro lyžování a snowboarding. Možnosti ubytování jsou rozmanité a odpovídají různým požadavkům návštěvníků. Po celodenním lyžování si mohou hosté užít příjemné après-ski aktivity a další zajímavé aktivity v okolí. Ceník je přijatelný a otevírací doba střediska je dostatečná pro maximální využití pobytu. Doporučujeme navštívit Ski Hlubočky a zažít nezapomenutelnou zimní dovolenou plnou radosti ze sportu a relaxace.

Publikováno: 09. 01. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Přemysl Vokoun

Tagy: ski hlubočky | lyžařské středisko